Extraliga ŽENY: HC 1972 Rakovník - HC 1946 Praga 2:2 (0:2)

07.10.2013 16:01

Pozemkářky s pochvalou a bodem za druhý poločas

Extraliga žen v pozemním hokeji vstoupila do své druhé čtvrtiny na Městském stadionu v Rakovníku atraktivním duelem domácího týmu s loňskými finalistkami z Pragy o druhé místo v tabulce za pražskou Slavií, který přinesl dva rozdílné poločasy a nakonec i zaslouženou dělbu bodů.

HC 1972 Rakovník - HC 1946 Praga 2:2 (0:2)

Pražanky se od začátku zápasu více tlačily před branku Matouškové, která hned několikrát podržela svůj tým, ale ve 12. minutě Rakovník nepokryl trestný roh na 0:1 a o devět minut Decsyová rozjásala příznivce hostů podruhé. Rakovník tak mohl jen litovat gólové šance Kotálové hned v prvních minutách poločasu.

Přestávka pomohla více domácím, přibylo pohybu, přihrávek a kombinace a hned bylo žlutých dresů na hřišti plno. Už po deseti minutách svůj únik proměnila kličkou brankářce Baštové Kříženecká v kontaktní branku, rakovnický trestný roh jen těsně minul tyčku a šest minut před koncem se domácí výběr dočkal, když Z.Polcarová ideálně našla Vorlovou a ta už si před brankou věděla rady na 2:2. Vyrovnané skóre vydrželo i v hektickém závěru před oběma brankami. Spokojená byla s druhým poločasem i Karolína Kříženecká:" O přestávce si hráčky vyříkaly chyby a taktika byla jasná nenapalovat míčky, ale jít přes kombinace do kruhu, nakonec se to ukázalo účinné a za druhý poločas si určitě přes nepříznivý vývoj utkání remízu zasloužíme."

Sestava HC 1972:  B.Matoušková- V.Matoušková, V.Škrancová, Čermáková, Knorová, Vorlová, Křikavová, Z.Polcarová, Ohnemichlová, Hudečková, E.Holubová, Kotálová, V.Kopřivová, T.Kopřivová. Hrající trenérka Karolína Kříženecká.