Po rozpačitém začátku zasloužené stříbro

28.05.2013 08:06

V sobotu 25.5. se v Plzni konal již 21.ročník turnaj nesoucího název Velká cena Plzně . Jedná se o turnaj v pozemním hokeji. Minulý rok ho mladší žákyně z Rakovníka vyhrály, když jako jediné dokázaly porazit výběr děvčat ze Slovenska.

Dopoledne jako tradičně hráli i letos tento turnaj mladší žáci, které jen nešťastný gól v zápase s Německem (1:1) sesadil z medailových pozic a posunul na 5. místo.

Děvčata se až v průběhu zápasů dozvěděla, že nesmí hrát údery, které jim přitom letos již pěkně jdou. To je trochu zpražilo a jakoby se bály jít do klasických rozehrání, kdy už velice pěkně umí přenést hru z jedné strany na druhou. V prvních zápasech,  hraje se systémem každý s každým po dobu 13 min., nedokázala děvčata vstřelit góly, přestože se hrálo převážně na polovině soupeřek. První výsledky tedy byly 0:0. Naštěstí děvčata brzy našla svůj rytmus hry, podržela je i brankářka Rózka Mrázová a ony začaly zase dávat góly. Jako jediné v celém turnaji vedly nad Slovenkami 1:0, jako jediné dokázaly udržet jejich vysilující tempo, ale bohužel Slovenky dokázaly ze dvou chyb našich děvčat skórovat a porazily je 2:1. Byla to jediná prohra našich děvčat, a tak i přes rozpačitý bezbrankový výsledek odjížděly dívky s krásnými stříbrnými medailemi na krku a zlato si zaslouženě odvezla děvčata ze Slovenska.
(P. Jirkovská)