1. 12. 2013 - Rakovnické ženy na 50%

10.12.2013 15:13

První adventní neděli sehrály rakovnické ženy v pražské hale Sparty úvodní dvojzápas extraligy v halovém hokeji. První utkání s Hradeckou Slávií bylo od začátku velmi vyrovnané a bojovné, bohužel se šťastnějším koncem pro Slávii HK, která nakonec udolala HC 1972 Rakovník (2:4). Druhý zápas proti pražské Hostivaři dopadl výsledkově o poznání lépe, když HC 1972 Rakovník vyhrál 7:3 a připsal si cenné body.
V brance za HC 1972 poprvé v halové extralize nastoupila Terka Kopřivová, která by po zranění dlouholeté opory Báry Matouškové, měla zastávat post brankářské jedničky.
Zeptali jsme se jí na její pocity po extraligové premiéře:T.K.- „...úkol zněl jasně – přivézt domů body a zároveň neotrávit soupeře naší strojově přesnou a bezchybnou hrou, což se myslím podařilo. Holky výborně bránily i útočily, nezaměstnávaly mě zbytečně triviálními zákroky a nechávaly mi jen samé lahůdky – díky holky. V prvním zápase jsme si vyzkoušely taktickou variantu – hra pod tlakem, umět prohrát a s tím spojené oklepání se z prohry, což také není vždy jednoduché – říkala Kája. Ve druhém zápase už jsme šly od gólu ke gólu, od přihrávky k přihrávce... a výsledek byl sedm gólů v síti hostivařských děvčat.“