Pnětluky 2013

8. pozemkářský kemp v Pnětlukách
(od naší zpravodajky Verči Kopřivky)

Tyto prázdniny se už po osmé uskutečnil pozemkářský kemp. Tábor byl na téma „z pohádky do pohádky“ takže na karnevalu jste mohli vidět většinu pohádkových postaviček např. vodníky, čarodějnice, piráty, čerty, zvířátka atd. Hned na začátku si pro nás vedoucí připravili tanec z animovaného filmu Madagaskar a tím zahájili letošní kemp. Tohoto tábora se zúčastnilo cca 60 dětí, vedoucích a praktikantů. Sice pondělí a úterý pršelo, takže jsme hráli v klubovně různé společenské hry a také vymýšleli názvy, vlajky a pokřiky svých týmů. Ve středu se oteplilo a po dlouhé době vysvitlo sluníčko. Také se ve středu konal orientační běh, který byl velice náročný. Na cestě jsme měli různá stanoviště na kterých jsme plnili zajímavé úkoly. U prvního stanoviště byly názvy pohádek zašifrované v morzeovce. U druhého byl zase běh lesem a u třetího jsme si měli zapamatovat co nejvíce věcí. Poslední cvičení bylo v táboře a to střelba ze vzduchovky. Ve čtvrtek si pro nás připravili vedoucí různé sportovní dovednostní soutěže. Večer se před večeří konala diskotéka a hned po ní byla večeře a to pečené prase. V pátek se konal výlet na hrad Pravda. Tam se uskutečnilo pár soutěží a to přetahovaná a skákání přes provaz. Po obědě se všichni shromáždili na hřišti a šlo se stavět bunkry. Na cestě z lesa každý popadl jednu větev na večerní táborák. Večer se zapálil táborák a začali se dělat buřty. Byla to vážně moc hezká atmosféra hrálo se na kytaru a zpívalo se. V sobotu už se trochu zase začalo kazit počasí, ale ne naše nálada. Navštívila nás totiž vzácná návštěva a to Bára  a Jaruška. Večer byla závěrečná diskotéka která byla až do půl jedné. K ránu, asi ve tři hodiny, nám - starším dětem,  vedoucí připravili přepadovou noc :-) V neděli už bylo jen závěrečné předávání pamětních medailí a diplomů.
(pozn. admin) Naštěstí se nevyplnily prognózy z naší ankety a kemp přežili ve zdraví všichni, až na Benyho ml., který odnesl volejbalový zápas zraněným kotníkem. Tímto děkujeme leteckým záchranářům, lékařům, zdravotním sestrám i vrátnému Masarykovy nemocnice v Rakovníku, dále pak výrobcům obvazů, opiátů a berlí za jeho záchranu. Díky...

foto z kempu (díky Aničce Vorlové za poskytnutí )

www stránky rekreačního střediska Pnětluky