Růža Cup 2013

Již tradičně se na začátku srpna konal v rakovnické pozemkářské aréně turnaj nazvaný podle legendy tohoto sportu - Václava Růžičky. Úroveň turnaje byla jako vždy na vysoká a všichni účastníci podali v zápasech, ale i po nich, maximální výkony. Škoda jen, že možnost výborné herní přípravy před začátkem sezóny nevyužilo více týmů. Přestávky mezi zápasy byly zpestřeny dovednostními soutěžemi, kde např. již nikoho nepřekvapilo, že soutěž brankářů vyhrála, stejně jako vloni, teprve třináctiletá gólmanka Terka Kopřivová z domácího HC 1972 Rakovník.
Letošního ročníku se zúčastnily čtyři týmy: HC 1972 Rakovník - muži, HC 1972 Rakovník - ženy, smíšený tým Kadaně a smíšený výběr Prahy.

Výsledky 1. dne - systém každý s každým, 2x25min.
Kadaň         -   Praha         6:3
Rak.-muži   -   Rak.-ženy   6:1
Rak.-ženy   -   Kadaň        3:6
Rak.-muži   -   Praha         5:0
Rak.-muži   -   Kadaň        8:0
Rak.-ženy   -   Praha         5:5

Pořadí po 1. dnu
1. Rakovník - muži
2. Kadaň
3. Rakovník - ženy
4. Praha

Toto pořadí zůstalo i po druhém finálovém dnu. Vítězem turnaje se tedy stal bez porážky tým HC 1972 Rakovník - muži (100% mužské složení), druhá byla Kadaň (smíšený tým mužů a žen), třetí HC 1972 Rakovník - ženy (100% ženský tým) a čtvrtý výběr Prahy (smíšený tým mužů a žen).

foto ze zápasů