Co pro nás zjistily tajné služby

17.06.2013 11:44

Ze sledování a odposlechů, které pro HC 1972 dělala v posledních týdnech nejmenovaná tajná služba, přinášíme výsledný zápis. Je v něm popsáno, jak se konkurenční HC Hostivař připravuje na souboj s HC 1972 Rakovník. Informace jsou v režimu přísného utajení, tak o nich nikde nemluvte, stačí že jsou na internetu :-) Veliký dík patří tajné službě, která vše dělala ochotně na základě telefonické objenávky HC 1972, ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Díky chlapi...

Co tedy zjistily tajní...

Už tuto sobotu (22. června) vyběhnou na domácí pažit naše děvčata k semifinálovému utkání play-off extraligy. V zápase pravdy, chcete-li roku jim budou soupeřkami hráčky ze středočeské hokejové bašty, z Rakovníka.

O tomto celku jsme si povídali s trenérem VLADIMÍREM POLUDVORNÝM, člověkem nezávislým, který vedl dvanáct let mužskou reprezentaci Československa a posléze Česka, osm let ženskou reprezentaci Česka, byl i lodivodem červenobílých mužů a žen, koučem mužů Rakovníka a žen Bohemians. V současnosti řídí úsek trenérů ve Slavii.

TRENÉRE, V ČEM SPATŘUJETE SÍLU RAKOVNÍKA?
Rakovník je jednoznačně silnější v ofenzivě. K útočným schopnostem Hanzlové se přidávají i hráčky ze zálohy, hlavně trio Kříženecká a sestry Polcarovy. Z nich je pro každou obranu nebezpečná hlavně Bára, která se dokáže z hloubi pole dostávat do šancí a proměňovat je.

V ČEM VIDÍTE SLABINY STŘEDOČEŠEK?
Slabinou týmu je paradoxně jeho ofenzivní ladění. Do útočení se zapojuje někdy až příliš mnoho hráček, které se při rychlé protihře soupeřek nestíhají vracet do požadovaných prostorů. Pokud je útočná akce soupeřek provedena s dostatečnou rychlostí, šance na úspěch je značná.

JAK BY HRÁL VLADIMÍR POLUDVORNÝ NA RAKOVNÍK?
Je potřeba respektovat útočnou sílu Rakovníka a disciplinovaně bránit. Nelze ale hrát defenzivně, to je zaručená cesta k výrazné porážce. Trasa k úspěchu vede přes celoplošný hokej s využíváním rychlého přenášení hry do odkrytých prostorů na polovině Středočešek. Postupný útok rakovnické defenzivě vyhovuje. Při něm díky blokovému bránění dokážou jeho hráčky vytvářet přečíslení v soubojích o míček. Díky svému důrazu jsou v této činnosti nadprůměrně úspěšné, a tak mohou pokračovat v tlaku na obranu soupeřek. Naopak rychlá přechodová fáze v protihře nabízí časté souboje jedné na jednu v hloubi rakovnické obrany. Hra jedné na jednu není zrovna silnou stránkou obrany týmu. Ta má sice kvalitní individuality, ale chybí jí vzájemná koordinovanost činnosti hráček.
Dalším předpokladem pro úspěch proti Rakovníku jsou trestné rohy. Je potřeba si dát pozor na útočné varianty Středočešek, nejenom na přímou střelbu. Úspěšnost rohů proti Rakovníku je podmíněna dobrou prací dobíhajících hráček.

KOHO FAVORIZUJETE PŘED SEMIFINÁLE?
Půjde o velice vyrovnaný zápas. Pokud chce Hostivař uspět, musí si dát pozor na úvod zápasu. V něm je Rakovník schopen rozhodnout. Dalším nutným předpokladem pro úspěch Hostivaře je plná koncentrace po celých sedmdesát minut. Rakovník umí trestat! A třetím požadavkem je maximální výkon Denisy Neplechové. To je hráčka, která je schopna svému týmu utkání vyhrát.
Při zohlednění jarních výkonů obou celků osobně mírně favorizuji Rakovník. Ale skutečně jenom mírně.

O KAŽDÉ NĚCO, ANEB RAKOVNIČANKY POD DROBNOHLEDEM VLADIMÍRA POLUDVORNÉHO

BRANKAŘKY

BARBORA MATOUŠKOVÁ, 25 let – výrazná opora, zosobnění zkušenosti a přehledu. Už jen její přítomnost v brance dodává jejím spoluhráčkám potřebný klid.
PETRA WITTMANNOVÁ, 20 let – plní spolehlivě roli dvojky, její nasazení do hry v play-off ale neočekávám. I když se ho nemusí Rakovník obávat.

OBRÁNKYNĚ

VERONIKA ŠKRANCOVÁ, 26 let – jedním slovem spolehlivost. Veronika umí zahrát na každém postu v obraně. Dobře se doplňuje s další Veronikou Matouškovou.
ELIŠKA KNOROVÁ, 23 let – hráčka pro oba kraje obrany. Houževnatá, důrazná hokejistka, upřednostňuje opravdu těsné osobní hlídání protihráčky.
VERONIKA MATOUŠKOVÁ, 26 let – klíčová hráčka defenzivy. Má přehled, dostatek zkušeností, je silná v soubojích jedné na jednu.
LUCIE KOLÁŘOVÁ, 29 let – zkušená krajní obránkyně, jejíž nejsilnější zbraní je dokonale zamaskovaný položený úder. Jeho směr je skoro nemožné předvídat.
BARBORA ČERMÁKOVÁ, 19 let – veliký talent celého českého hokeje, od kterého jsem ale v poslední sezoně očekával víc. Bude se muset snažit více zapojovat do hry, předpoklady pro to nepochybně má.
BARBORA ŠKRANCOVÁ, 16 let – mladší ze sester Škrancových podědila po Veronice kvalitu úderů. Bez ohledu na svůj věk je herně mimořádně spolehlivá a dokáže plnit individuální úkoly stoprocentně.

ZÁLOŽNICE

BARBORA POLCAROVÁ, 25 let – motor týmu. Má všechno, co má dobrá hráčka mít. Navíc umí střílet rozhodující branky.
KAROLÍNA KŘÍŽENECKÁ, 39 let – mozek týmu. Neustále diriguje své spoluhráčky, využívá svých zkušeností. Pokud má míček ve střeleckém kruhu soupeřek, hrozí jim akutní nebezpečí.
ZUZANA POLCAROVÁ, 33 let – již roky si drží vysoký standard, má přehled ve hře a kvalitní přihrávku.
TEREZA KOTÁLOVÁ, 25 let – sice jde o ženu s novým příjmením, ale stále o hráčku s kvalitní technikou, která je nebezpečná i v zakončení.
TEREZA OHNEMICHLOVÁ, 16 let – další z velkých talentů vyhlášené rakovnické líhně. Až se přestane bát chyb a získá potřebné sebevědomí, bude oporou.
DENISA PREISSOVÁ, 26 let – pracuje na velkém prostoru. V minulosti se nechávala často znechutit ve chvíli, kdy se jí něco nepovedlo. Když má ale svůj den, je schopna rozhodnout celý zápas.
ELIŠKA HOLUBOVÁ, 22 let – další hráčka na krajní pozici. Důrazná a neúnavná. Podle mých informací by ale neměla nastoupit.
MICHAELA STEHLÍKOVÁ, 14 let – benjamínek týmu s obrovskou porcí talentu. Oceňuji na ní především to, že se nebojí jít do soubojů s mnohem zkušenějšími hráčkami.
MARKÉTA KŘIKAVOVÁ, 26 let – svým návratem výrazně posílí střed pole. Je neustále v pohybu, mimořádně cenná v tom, že v každém zápase odvede kus „černé“ práce. Jsem zvědavý, v jaké formě se vrátí…

ÚTOČNICE

KLÁRA HANZLOVÁ, 19 let – klíčová hráčka ofenzivy. Má instinkt gólové hráčky, svůj výkon ale často devalvuje diskusemi s rozhodčími.
ANNA VORLOVÁ, 18 let – nenápadná, ale pracovitá hráčka. Její výkonnost roste každou sezonou. Stává se platnou hráčkou základní sestavy.
IVA HUDEČKOVÁ, 26 let – její přínos pro play-off vidím hlavně ve zkušenostech. Dokáže je jistě plně zúročit a předkládat spoluhráčkám výborné finální přihrávky.

LETOŠNÍ MĚŘENÍ SIL

1. KOLO: RAKOVNÍK – HOSTIVAŘ 6:1 (2:0)
BRANKY: Barbora Polcarová 3, Klára Hanzlová 2, Anna Vorlová – Monika Košťálová

6. KOLO: HOSTIVAŘ – RAKOVNÍK 3:3 (0:1)
BRANKY: Denisa Neplechová 2, Pavlína Trčková – Klára Hanzlová 2, Anna Vorlová

11. KOLO: RAKOVNÍK – HOSTIVAŘ 1:2 (0:0)
BRANKY: Klára Hanzlová – Veronika Kasnerová, Alžběta Milerová

 

Zpět