Starší žákyně dvakrát uspěly v měření sil se Slovenkami

22.10.2013 16:05

V sobotu 19.10. bylo již od ranních hodin na SK Rakovník pěkně živo. Konal se tu turnaj benjamínků v pozemním hokeji ( 11 družstev ) a hned na něj navazoval dvojzápas starších žákyň s obávanými  soupeřkami ze Slovenska, z Nové Dubnice.

Přesto, že děvčata měla z rychlonohých a často o více než hlavu vyšších soupeřek ze Slovenska mírné obavy, nedala na sobě nic znát a s vervou se pustila do tvrdého zápasu. Hned v úvodních minutách se jim povedlo skórovat, což snad vneslo trochu psychické jistoty do jejich hry.  První zápas děvčata vyhrála 2:0, a to zásluhou celého týmu a vynikajícího výkonu brankářky Terezy Kopřivové.

Po pouhých 20 minutách odpočinku nastoupily oba týmy k druhému zápasu. Opět byl k vidění velmi pohledný kombinační hokej s šancemi na obou stranách, na straně Rakovníka bohužel  i s jedním vyloučením za diskusi s rozhodčím, které však soupeřky nepotrestaly. V závěru zápasu se již objevovaly chyby na obou stranách, tým rakovnických děvčat však opět perfektně podržela brankářka, která vychytala i penaltu Slovenek. Skórovat se naopak povedlo benjamínkovi družstva Rakovníka, Kateřině Jirkovské.

Výbornou práci odvedl trenér Martin Seemann, který  dokázal děvčata na zápas připravit nejen technicky a fyzicky,ale také psychicky, což v této věkové kategorii jistě není jednoduché.

Po zápase znělo z úst diváků poděkování za krásný výkon a podívanou a hlášky typu: „ S takovými hráčkami se Rakovník o budoucnost pozemního hokeje v kategorii žen bát nemusí!“ Jistě tomu všichni věříme a trenérovi i děvčatům držíme palce do dalších bojů.

(Pavlína Jirkovská)