Úspěšné mládí

18.06.2013 14:32

V sobotu 16.6. jely mladší žákyně do Prahy na MČR jistě s kapkou nervozity. Generálka na mistrovství jim o týden dříve moc nevyšla, na skóre skončily na 4. místě. Nedařily se jim koncovky a přestože na hřišti měly převahu, gólů moc nedaly. Jak to zvládnou v nejdůležitějším turnaji sezóny? Obhájí loňské stříbro nebo mohou myslet i výše?  Všichni jsme věděli, že holky na zlato mají, jen musí opravdu prodat vše, co v nich je. A děvčata to dokázala, a to hned v prvním zápase, kdy deklasovala Pragovku 6:0. Po tomto zápase měly dívky volno, ale pak je čekal těžký dvojzápas , dva zápasy za sebou v úmorném vedru, a to proti Bohemians  ( 2:0 ) a proti Liticím, kde v úvodu musely sebrat veškeré síly, aby odolaly tlaku litických a dokázaly zvítězit . To se jim povedlo ( 4:0 ) a bez čekání na výsledek dalších zápasů bylo jasné, že děvčata domů zlato a pohár povezou. Byly jediným týmem, který neprohrál ani jeden zápas a také jediným týmem, který nedostal ani jeden gól.

Nejlepší hráčkou – střelkyní turnaje byla vyhlášena rakovnická Karolína Hanzlová, nejužitečnější hráčkou pak obránkyně rakovnického týmu Alenka Jerijová. Těžko však vyzdvihovat jen jejich výkony, protože síla mladších žákyň tkví především v tom, že dokáží hrát jako celek a jejich hra není postavena na jednotlivcích, jak je tomu u některých jiných týmů. K týmovému pojetí hry je vedou jejich trenéři Martin Seemann a Dan Skála, kteří děvčata učí opravdu pěkný technický hokej vycházející i z bezvadné fyzické přípravy dívek. 

Sestava děvčat: Rózka Steidlová, Kateřina Bašová, Alena Jerijová, Tereza Somolová, Trang Thuy Nguyen, Vanessa Polcarová, Eliška Šmídová, Kateřina Jirkovská, Karolína Bašová, Karolína Hanzlová, Michaela Jirkovská, Nikola Fáberová.


V neděli čekalo na starší žákyně finále MČR proti Slavii. Zatímco v kategorii mladších žákyň se Mistrovství hraje turnajově, v kategorii starších žákyň se do finále dívky probojovávají podle postavení tabulky v sezóně a pak podle výsledku v semifinále. V tabulce byla děvčata na 3.místě za Hostivaří a postup do finále si vybojovala vítězstvím nad tímto soupeřem v neděli 9.6., když dívky vyhrály 10:1. Slavie je již tradičně velmi silným soupeřem a navíc hrála na domácím hřišti. Přesto šly dívky do boje s vervou a s vědomím, že všechny soupeřky jsou porazitelné. A i přes některá dost sporná rozhodnutí rozhodčích v náš neprospěch se dívky nedaly a Slavii porazily 3:1 a hrdě si nechaly na krk zavěsit nejcennější medaile ze zlata. Potvrdily tak svůj zlatý úspěch z haly. K těmto úspěchům je dovedli Michal Stehlík a Iva Hudečková.

Sestava starších žákyň: Tereza Kopřivová, Rózka Steidlová, Jana Tkačuková, Alena Jerijová, Tereza Somolová, Jana Hůlová, Michaela Stehlíková, Kateřina Bašová, Karolína Hanzlová, Michaela Jirkovská, Aneta Kůrková, Kateřina Jirkovská, Veronika Kopřivová, Nelly Hertlová.

Vzhledem k tomu, že v týmu starších žákyň hrají i některá děvčata z mladších žákyň, tak se stalo, že tyto dívky mají za sezónu 2012/2013 4 zlaté medaile a jsou tedy čtyřnásobnými Mistryněmi republiky. ( jak mladší, tak starší žákyně získaly tituly v hale i venku ). Bylo by zajímavé zapátrat v historii celého pozemního hokeje, zda vůbec měl někdy nějaký oddíl takovou úspěšnost a zda se to v minulosti vůbec někdy někomu povedlo.

O velkém úspěchu mládeže svědčí i krásné stříbrné medaile z MČR mladších žáků, je to úspěch, na který dlouho čekali, a který si opravdu tvrdě vybojovali a zasloužili. Velkou zásluhu na tom má Martin Beneš, který jádro těchto chlapců vede již od benjamínků.

Teď budeme ještě držet palce mužům a ženám a věřit, že i tyto týmy zvítězí a Rakovník bude celý zlatý. Fotodokumentace: Hana Bašová https://haninak.rajce.idnes.cz/

- Pavlína Jirkovská -

 

Zpět